En Kapak Sözler

Örnek: kullanıcı yorumları, altın çilek, ttnet gibi..
Fatih Sultan Mehmet Sözleri

Kategorisi: Genel ve Bu Yazı Defa okunmuştur

Fatih Sultan Mehmet Sözleri: fatih sultan mehmet babası ölünce babasının kaldığı yerden devam etmiştir bir gün boş durmadan ülkesinin nasıl daha büyük ve nasıl daha yaşanabilir olacağını düşünmekteydi en önemli zamanı ise istanbulun fethidir istanbulun fethiyle kendini dünyaya iyice tanıtan fatih sultan mehmet han dünyanın korkusu olmuştur ve televisyonda gösterilenlere inanmayın arkadaşlar padişahların kadınlarla düşüp kalkması yalandır fatih sultan mehmet Allah dostudur ona dua etmeden hiç bir işi yoktur atalarımızı iyi tanıyalım.

*Eğer Padişah Ben İsem, Size Emrediyorum. Gelip Ordunun Başına Geçin. Eğer Padişah Siz İseniz, Gelip Devletinizi Düşmanlara Karşı Savunun.

* İmparatorunuza Söyleyin. Şimdi ki Osmanlı Padişahı Öncekilere Benzemez. Benim Gücümün Ulaştığı Yerlere, Sizin İmparatorunuzun Hayalleri Bile Ulaşamaz.

* Ya Ben Bizans’ı Alırım; Ya da Bizans Beni.

* Fatih Olmasaydım Ulubatlı Hasan Olmak İsterdim

* Yapmak İstediğimi Sakalımın Bir Teli Bile Bilseydi, Sakalımın O Telini Hemen Koparır ve Yakardım

* Bu Dünya Ölümlüdür. Her Fani Gibi Bende Ölümü Tadacağım.

* Dünya Devleti Ebedi Değildir. Fani Cihanda Hiç Kimse de Ölümsüz Değildir. İnsanların Dünyada Nefesleri Sayılıdır ve Ölümsüzlük Kapısı Kapalıdır.

* Hayatım Boyunca ALLAH’ın Emirlerinden Dışarı Çıkmadım. ALLAH’ın Rızasını Kazanmak İçin Uğraştım. Tek Gayem Bu İdi.

* Şeyhim Akşemseddin Hazretleri İle Beraber Yaptığım Zikrin Lezzetine Dünyaları Bile Değişmem. Eğer Şeyhim İzin Verseydi Zikir Yolunu Tercih Eder, Saltanatı Terk Ederdim.

  • fatih sultan mehmet
  • Fatih Sultan Mehmet Szleri
  • Fatih Sultan Mehmet Sözleri

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.