En Kapak Sözler

Mezuniyet Sözleri

Mezuniyet Sözleri, Mezuniyet yazıları.

 

Arkadaşlarım olmadan bu kadar sene nasıl geçerdi hiç bilmiyorum ve bana her gün yeni şeyler katan değerli hocalarım. Hepiniz iyi ki vardınız ve iyi ki girdiniz hayatıma sizleri çok seven arkadaşınız ve öğrenciniz.

Öyle günler oldu ki hasta halinle bile kalkıp okula gittin öyle zamanlar geldi ki hiç bıkmadan hedefine koşmak için gecelerce uyumadın… Bu başarı için çok fedakârlık yaptın canım kızım. Seni çok seviyorum ve seninle övünüyorum…

Tam da büyüme çağımda tanıdım sizleri. Dünyanın bana en asi geldiği zamanlarda girdiğiniz hayatıma ve bana en az ailem kadar çok destek oldunuz. Sizler de benim kardeşlerim sayılırsınız artık. Hepinizi çok seviyorum…

Zaman öyle hızlı bitti ki hiç inanamadım yolun sonuna geldiğimize. Yıllığımız için yazılar yazmaya başladığımızda mezun olmanın sınırında olduğumuzu fark edemedim bile. Hepinizi çok özleyeceğim ve sizi hep gülümseyerek anacağım.

Her zaman bir amacın vardı ve bu amaca ulaşmak için çok yol kat ettin emek harcadın ve hiç yorulmadan yola devam ettin. Sen bu başarıyı alnının akıyla kazandın. Yeni hayatın sana uğur ve başarı getirsin.

Bu şehirde ve bu okul kampüsünde yaşadığım her anının benim için ayrı bir önemi var. Her karesinde anılarım var bu okulun ve her köşesinde tanıdığım birleri. Burada geçen güzel günlerimi ve burada edindiğim arkadaşlıklarımı asla unutmayacağım…

Yolunuz bahtınız açık olsun. İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş adamı güzel işler başarmış bireyler mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.

Sen hangi yolu seçersen seç hangi yöne gidersen git biz hep senin destekçin ve arkanda sapasağlam duran ailen olacağız. Başarılarını kutladığımız gibi her düştüğünde de seni tekrar kaldırıp yola devam etmeni sağlayacağız. Seni çok seven ailen.

Bugün senin için çok özel bir gün çünkü yıllarca verdiğin emeğinin karşılığını aldın ve mezun oldun. Artık bambaşka bir hayata başlamak üzeresin. Umarız yeni hayatın hayal ettiğinden de güzel olur. Seni çok seven ailen.

Mezun Oldum Sözleri

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ve ne kadar anı not ederse etsin beynim bu yıllara ait yaşadıklarımı hep en özel yerde muhafaza edeceğim. Anılarımı sakladığım sandığıma saklayıp hiç unutmamak üzere onları sonsuza kadar oraya kilitleyeceğim…

Bugün yeni bir hayatın başlangıcındayız ve ileride bizi neler beklediği tamamen sürpriz. Hep birlikte güzel bir gelecek için çalıştık senelerce ve şimdi tam da o eşikteyiz. Umarım her şey hepimiz için hep iyi gider. Sevgiler.

Ne demeliyim neyden bahsetmeliyim bilmiyorum. Çok güzeldi desem az çok yorucuydu desem hafif nasıl başlamıştık ya desem eski nasıl biter bir anda desem duygusal olacak. Hatırlıyor musunuz o günü diye başlasam onca anı dizili verecek hafızalara.

Yaşamımızın amacı bizim bir tanecik evladımız. Senin yaptığın her işin altına biz de imzamızı atarız çünkü sen her zaman işinin en iyisini yaparsın. Tıpkı bugün olduğu gibi eve hep başarılarla dönersin. Seni çok seviyoruz.

Bir gün bugün gelecekti ve her sabah buluştuğumuz bu okul kampüsü bize yabancılaşmaya başlayacaktı. Yeni arkadaşlar yeni bir ortam ve yepyeni alışkanlıklar edineceğimiz farklı bir hayata başlamak üzereyiz. Seneler sonra bir gün yine aynı yerde buluşmak üzere…

Başka şehirlerden geldik bu üniversiteye ve hep birlikte ne kadar çok anı biriktirdik kim bilir acı ve tatlı her anımızı birlikte paylaştık. Sizinle birlikte yaşadığım hiçbir anıyı asla unutmayacağım. Tekrar görüşene dek hoşça kalın.

Üstüne bazen şarkı bazen de kopya yazdığımız sıralar geç kaldığımızda önünde ecel terleri döktüğümüz birbirimizin resmini çizdiğimiz tahta yazılılarda ki o kaçamak fısıltılar Omuz omuza gülüp ağladığımız can gibi tek yürek tek bilek olduğumuz arkadaşlarımız öğretmenlerimiz. Artık gitme vakti.

Bu gönül yolculuğunda elimizden tutan uğruna köle olacağımız öğretmenlerimize bu koca kalpli okulun tüm çalışanlarına binlerce teşekkür. Mustafa Kemalin yıllar önce gönderdiği gibi birer kıvılcım gibi gidiyoruz ama elbette birer alev olarak döneceğiz…

Mezun Olma Yazıları

Neler yaşadın bu koca … yılda. Her gün çalıştın çabaladın. Kendi alın terinle geldin bu günlere kadar ve şimdi de muhteşem bir doktor oldun. Hayatın boyunca Hipokrat yeminine bağlı kalacağına ve vatanına ve milletine iyi bir evlat olacağına şüphemiz yok. Seni çok seven ailen…

Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın birçok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz.

Her sabah gün doğarken kalkmak kışın soğukta titremek yazın güneşte terlemek birbiri ardına gelen yazılılara hazırlanmak ne de zor geliyordu. Bir bitse de kurtulsak derdik. İşte bitiyor. Ama biten yalnız okul değil içimizden de bir şeyler bitiyor. Sanki alıştığımız ve her an yaşadığımız bir şeyler bitiyor.

Şimdi her şey o kadar puslu ve bulanık ki. Sanki o kadar anıyı biz birlikte yaşamamışız da senelerce kulaklarımıza bir hikâye fısıldamışlar gibi. Oysaki bugün yeni bir hayat için heyecanla atıyor kalplerimiz. Sizleri çok seviyorum iyi ki tanımışım hepinizi.

Söylemesi zor gibi görünüyor ama birkaç kere tekrarlayınca öğreniyor insan o kadarda zor değil. Gitmek gidebilmek. Uzaktan sevmekte sevilmekte gerektiği yerde ağlamasını bilmekte hepsi öğretildi bize burada bizler şuradaki baba lise gençliği hep sevdik. Kızdırdık da üzdük de belki ama hiç kötü düşünmedik. Ne gösterildiyse bu sevda uğruna ne yapmak gerekirse yaptık sonuna kadar. Şimdi biz çıkarken şu kapıdan son kez koca kalpli şu okul dudaklarını bükerek sıkarak kendini içten içe üzgün göstermemek adına süzülecek yanaklardan gözyaşları…

Evet, mezun oluyoruz. Lise hayatı denen o 4 yıllık güzel zamanın bitişine şahitlik ediyoruz. Ağzımdan 4 yıl diye çıkıveren ama aslında kolay kolay dile getiremeyeceğini adım gibi bildiğim bir şeyi anlamaya çalışıyoruz. Söylenebilecek çok fazla şey olduğunu sanmıyorum. Hani anlatılmaz yaşanır derler ya işte aynen öyle.

Ben bitti demeden bitmez yine kaldım…

Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.

Her şey biter bu hayatta okul bile bitebildiğine göre.

Allah’ım bu günleri de görecek miydik? Artık ben de bir … mezunuyum.

Okul bitince sevinirim sanmıştım hâlbuki ayrılık daha ağır basıyor.

Geleceği belli olmayan bir dünyaya yeni bir insan daha kattığınız için sizleri tebrik ediyorum.

Kepler atıldı yağlar eridi. Eğlence full time devam sanma yarın iş başı tebrikler.

Uzun zaman bu anı bekledik durduk ve sonunda bunu başardın. Seninle gurur duyuyoruz. Tebrikler canım.

Hak edilmiş başarılar için söylenecek tek söz vardır. Tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim.

Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç bunu sakın unutma ama bu günün tadını doyasıya çıkart.

Bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarma zamanı geldi demek. Ne çabuk geçiyor yıllar mutluluklar.

Başarılarınla göğsümüzü kabarttığın için sana çok teşekkür ederiz canım benim. Nice güzel başarının gelmesi ümidiyle… Seni çok seven ailen…

Hayatın kendisinin bir sınav olduğunu unutmamak adına geçtiğin bu dersi bir başarı olarak görmen dileğiyle. Tebrikler.

Yaşam merdivenlerini tek tek çıkıyor bunda da başarılı oluyorsun. Umarım her şey bundan sonra da istediğin gibi Olur. Mezuniyetini kutlarım.

Hayattan mezun olana kadar bu gün senin hatıralarında hep olsun. Her istediğin gerçek olsun. Tebrikler dostum!

Geride 8 koca sene bıraktık ve simdi mezun olduk hayatımın geri kalanı da umarım bu günüm ki gibi eğlenceli hüzünlü ama en önemlisi arkadaşlarımla geçer.

Okul yıllarında hedeflediğin noktaya gelebilmen bizleri çok sevindiriyor. Umarım durmak diye bir şey bilmez bu başarılarını devam ettirirsin.

Bir insan bir iş yapabiliyorsa bütün insanlar o işi yapabilir. Üşenme vazgeçme erteleme. Başarı ben başaracağım diyenlerindir. Güzellikler hep sizinle olsun.

Geçen sene bizlere devredilen bu meşale şimdi bizden küçüklere devrediliyor tam ….. yıldır olduğu gibi aynı hüzün aynı ayrılık şarkıları altında.

Yeni bir dönem başlıyor hayatında ve her şey senin şekillendirdiğin şekilde yol alacak. Umarım bu hayat sana hep güler şans ve başarı asla peşini bırakmaz. Seni çok seven annen…

Bugün seninle bir kez daha gurur duydum canım kızım. Başarıların bizim başarılarımız oldu. Sen bizim bir tanecik evladımızsın. Seni çok seviyoruz.

Başarı senin göbek adın bu ailedeki en zeki ve en çalışkanı sensin yavrum. Bundan sonraki hayatının da bu kadar başarılı ve güzel olması dileklerimizle. Seni çok seven ailen…

Yaşadığın her gün çalışmana fırsat kalmadan sürekli sınavlarla doludur. Maneviyatının ve vicdanının sesine her zaman kulak ver doğru kopya alırsın.

Hiç durmadan yola devam ettin ve başarılarına her gün bir yenisini ekledin. Yorulmadın ve asla bıkmadın. Pes etmek ise senin lügatinde bile yoktu zaten. Seninle gurur duyuyoruz canım evladım…

Gitmek! Ne acımasız bir kelimedir ünlemleri takarcasına peşine vurgun yemişçesine hayattan. Bizler ayrılık adına el sallarken geride kalan bir büyük aile.

Hiç durmadan koştuğun ve bir gün dahi olsun şikâyet etmediğin bir ödül almak için önce emek harcanması gerektiğini bildiğin için seninle öyle övünüyoruz ki. Sen bir tanesin seninle gurur duyuyoruz…

Okul yıllarını çok arayacaksın hayat sandığın kadar kolay değil! Bunu bilmeni isterim çünkü sana değer veriyorum ve ilerde üzülmeni istemiyorum. Mezuniyetini kutlarım sevgili arkadaşım.

Bir gün senin mezun olup da bu kadar büyüyeceğini ve kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlayacağını asla hayal edemezdim ama işte geldi çattı o gün… Bugün seninle bir kez daha gurur duyduk sen bir tanesin…

Bazı şeyler vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini kaybedeceğimizi anlayana kadar. Okul da öyleymiş ama biraz geç anladık.

Seninle ne de güzel günler aylar yıllar geçirdik benim can dostum. Ne zaman bir omza ihtiyaç duysam hep orada olduğun için sana onlarca kez teşekkürler. Ömrümün her döneminde seninle görüşmek ve hiç kopamamak üzere…

Exit mobile version