Güzel Sözler

Damlalarla İlgili Sözler

Damlalarla İlgili Sözler, Damlalarla İlgili Yazıları.

 

Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni.

Sevgi yağmuru olsam yağsam odana, ıslatsam seni tek tek düşen damlalarımla yavaş yavaş… Rüyalarında aşk seli olup aksam üstüne.

Gecenin son bulunan karanlık güneşi damla, damla erirken sana iki şey söylemek istiyorum seni özledikçe seviyor sevdikçe daha da özlüyorum.

Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni.

Hasretin öldürdü beni, şimdi geceler çaresiz. Şimdi yağmur damlası gelip konar dudaklarıma sessiz. Söylemiş miydim hasretin öldürdü beni hiç sebepsiz.

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakin unutma.

Damlalarla İlgili Güzel Sözler

Gözlerin dalarsa bil ki düşündüm seni, kulağın çınlarsa bil ki andım seni, gece uyanırsan bil ki resmini öptüm, gözlerinden yaş damlarsa bil ki sensiz öldüm.

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.

Yağmurda yağan kar tanesi, eriyip dudaklarına indiğinde, hissettiğin o bir damla serinliği, benimle paylaşmak istersen, yönünü rüzgara dön, Ben o rüzgardayım.

Rüzgarın kemanını çaldığı ve damlaların pencerene vurduğu bir gecede, yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun.

O gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi zaman yanımdasın, kimi zaman rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

En büyük okyanusta bir su damlası olmak, uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak ama en önemlisi milyonlarca insanın içinden senin sevgilin olmak.

BUNUDA OKU  Dedikodu İle İlgili Sözler

O gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi zaman yanımdasın, kimi zaman rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen, yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış. Tutabildiklerin senin sevgin, tutamadıklarınsa benim sana olan sevgimdir.

Hayat bir film gibi. Çileli ya da zevk verici. Gülüp ağlayanı da var. Ağlayanı güleni de var. Gülenler çok ağlar. Ağlayan yürekleri taş bağlar. Her bir damlacık anılar.

Damlalarla İlgili Mesajlar

Dünyada ki bütün çöller bir avuç kalırcasına birer tanecik insan olsalar ve bütün denizlerdeki sular bir yudum kalırcasına birer damla insan olsalar unutma ki tek seveceğim kişi sensin.

Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış; tutabildiklerin senin sevgin, tutamadıklarınsa benim sana olan sevgimdir.

Bu gece yağan yağmura yazdım sana olan duygularımı, seni ne çok sevdiğimi anlatsın diye. İyi geceler bir tanem, damlaların çıkardığı ses sana ninni olsun, rüzgar haykırsın seni ne kadar çok sevdiğimi ve sensiz geçen gecelerdeki ıstırabımın sesini.

Aşk bir su damlası olsaydı okyanusları, bir yaprak olsaydı bütün ormanları, bir yıldız olsaydı tüm kâinatı sana vermek isterdim. Ama sadece seni seven kalbimi verebiliyorum.

Birden uyandım doğruldum yatağımda. Yastığım gözyaşlarımdan sırılsıklam. Son bir damla gözyaşım ise süzülüyor hala yanaklarımdan. Bensiz geçirdiğin son gece olması dileğimle, iyi geceler sana. Kâbusum oldu sensiz geceler artık bana.

Damla, kendini tamamlayınca damlar.

Küçük bir su damlası kadar narin ve güzelsin sevgilim.

Rahmetinden bir damla yüreğime düşür Ya Rab.

BUNUDA OKU  Yardımlaşma İle İlgili Sözler

Damlanın içinde hayat var fakat dalganın içinde ölüm. Hebbel

Damlalarla İlgili Yazılar.

Damla, kendini tamamlayınca damlar. G.Büchner

Her yağmur damlası seni seviyorum demek olsaydı, her yeri sel götürürdü.

Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir. Brezilya Özdeyişi

Sabahları yüzüne çarptığın her su damlası, benden sana günaydın öpücüğü olsun sevgilim.

Her insan yağmur damlası gibidir. Kimisi çamura, kimisi gül yaprağına düşer.

Bilirsin beceremem yalnız yaşamayı. Bir damla su olsam, gider rakıya damlarım. Küçük İskender

Sen gözlerimde bir damla yaş olsaydın, seni kaybetmemek için ömür boyu ağlamazdım.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin kardeşin olmak.

Cama vuran her damlada bir tek sen varsın… Ne istiyorum biliyor musun her gün yağmur yağsın.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin dostun olmak.

Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

İki damla gözyaşı düştü gülüme, sonra kurudu tuzu kaldı geriye… Denizleri aşıp aşkıma yol aldı bir umutla yeşerip tekrar açacak diye.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin dostun olmak.

Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön, oradayım.

Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Yüzün ve gülün hiç solmasın, sevdiklerin hep yanında olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı