Güzel Sözler

Dokunmak İle İlgili Sözler

Dokunmak İle İlgili Sözler, Dokunmak İle İlgili Yazılar.

 

Balıkların sevgisini bilir misin, birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler, şimdi ben de sana dokunamıyorum ama sen hep yüreğimdesin.

Bir soluk kadar yakın yıldızlar kadar uzak derler sevgi için. Uzanır yetişemezsin, yetişir dokunamazsın, dokunur vazgeçemezsin vazgeçer ama asla unutmazsın.

Dokunsalar, ağlayacağım bir ömür boyu. Ve değseler hüznüme, döküleceğim parça parça. Bir anlık değil boğulduğum bilinmezlik. Acısı çıkıyor sustuklarımın; oysa ben iyiyim görünürde. İbrahim Tenekeci

Bilir misin ne zor ıslak gözlerle uyumak, dokununca kanayan bir kalp taşımak, hasret dolu gözlerle etrafa bakmak ve bilir misin ne zor bu hayatı sensiz yaşamak.

Şimdi ne çok isterdim elinin sıcaklığını. Yüzüne dokunmayı. Sahi yüzüne dokununca çoğalıyor gülüşlerin. Gülüşlerin acının önünde kumdan kalelere dönüyor. Üflesem ardında masum ve mahzun bir yürek tepeciği görünecek.

Gel artık gel de bitsin bu acı birazda gözlerinle sev beni, elin dokunsun elime tenin tenime ben hayal değilim gerçeğim etimle canımla de gel de bu can senin artık de gel de nefes alayım yaşadığımı hissedeyim bende.

Neden zor bu kadar seni sevmek ve bulamamak, dokunmak istedikçe uzaklaşmak, düşündükçe unutmak, neden bu kadar zor seni sevdiği halde söyleyememek, hep bir şeyler gizlemek, sana sahip olacağım yerde seni kaybetmek.

Ağla yaralı kalbim, her şey yalan ağla, bir avuç küldür elde kalan. Artık savrulup gitsen de rüzgâra ağla, mazidir şimdi senin olan. Yaralı, yaralı kalbim dokunduğun el yalan, sakındığın gül yalan, sel akar kum olur geriye kalan.

Uysal sevgilim, ben şimdi büyük bir kentte seni düşünmekteyim elimde uçuk mavi bir kalem, cebimde iki paket sigara hayatımız geçiyor gözlerimin önünden çıkıp gitmelerimiz, su içmelerimiz, öpüştüklerimiz ağlarım aklıma geldikçe gülüştüklerimiz. Her şey seni bekliyor, her şey gelmeni içeri girmeni senin elinin değmesini gözünün dokunmasını ve her şey tekrarlıyor seni nice sevdiğimi. Cemal Süreya

BUNUDA OKU  Güzel Sözler Resimli

Devletin büyüklerine dil uzatma. Hataları olursa onlara aittir. Senin tutumun, emirlere uymak, düzeni bozmamak olmalı. Eğer tenkit edeceksen, sıfatı tenkit et, öze dokunma. Methedersen, her ikisini de methet. Muhyiddin İbnü’l-Arabi

Dokunmak istiyorum, yalnızlığına.

Dokunmak İle İlgili Mesajlar

Size değil, duygularınıza dokunan adamları sevin.

Ah. Bir cümle yüreğe bu kadar mı dokunur.

Dokunmadan sevmenin mümkün olduğunu senden öğrendim.

Mesafeler dokunmaya engel, sevmeye değil.

Dokunamadığın birini özlüyorsan, Özlediğin kalbine dokunmuştur çoktan.

Bazı yaralar vardır ki, kapanmış olsalar bile dokununca sızlarlar.

Bir kırıldık, daha da kırılırız. Kimse dokunamaz bizim suçsuzluğumuza. Cemal Süreya

Kağıda dokunan kalem, kibritten daha çok yangın çıkarır. Malcolm S. Forbes

An, zamanın ve ebediyetin birbirini dokundukları bir belirsizlik. Soren Kierkegaard

Avucumun içindeki nasırsın şimdi sen, kime dokunsam acırsın. Özgür Gümşsoy

Dürüst bir kadının güzelliği ateşe benzer: Yaklaşmayana hiç bir zararı dokunmaz. Cervantes

Aşk bakmakla güzelleşir, konuşmakla zenginleşir, dokunmakla bozulur. İskender Pala

Hiç kimse değişime karşı değildir, yeter ki ucu kendisine dokunmasın. Ahmet Hamdi Tanpınar

Aşk iki yalnızlığın birbirine dokunması, birbirini koruması ve selamlamasıdır. R. Marie Rilke

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, diyerek yaşattığınız yılanların bir sonraki hedefi siz olursunuz. Aziz Nesin

Gölgene bak, beni anlamak istiyorsan; o kadar yakın, ama sana asla dokunamayan. Cemal Süreya

İyilik demek kimseye kötülüğü dokunmamak değil, kötülük yapacak cevheri içinde taşımamak demektir. Sabahattin Ali

Gitmezsen sana dokunurum sahiplenirim seni. Sana aşkı yaşatırım. Daha küçük aşklara katlanamazsın benle ölürsün.

Kalp mi insana sev diyen yoksa yalnızlık mı körükleyen? Sahi nedir sevmek; Bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Tıpkı İstanbul gibiydin; sana dokunmak, sana kapılmak, sana tapmak yenilgiyi daha baştan kabul etmekti. Cezmi Ersöz

BUNUDA OKU  Bebekler İle İlgili Sözler

Tek bir fotoğrafımız bile yokken bizim, başkalarının seninle yüzlerce anısının olması dokunuyor elbet. Pardon “biz” mi demiştim? Unut gitsin.

Doktorun sorduğu fiziksel bir engeliniz var mı sorusu içime dokunmuştu nedense. Yok diyebildim, sadece kalbim kırık.

Duyuyorum sana dokunamamanın ezikliğini ve düşünüyorum aşık olmanın rezilliğini. İnan yanındayken çekiyorum en çok hasretini.

İyiyim desem yalan olur; kötüyüm desem inancıma dokunur. En güzeli, şükre vurayım dilimi; belki o zaman kalbim kurtulur.

Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi her şeyi öğrendim de yalnız seni unutmayı öğrenemedim!

Uzaktan seviyorum seni. Kokunu alamadan, boynuna sarılamadan, yüzüne dokunamadan. Sadece seviyorum. Cemal Süreya

Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış dokunamadığın için üzülme onları seyretmekle yetin benim seni özlemekle yetindiğim gibi.

Ellerine dokunmak isterim, dokunamam arkasından camın. Ben bir şaşkın seyirciyim gülüm, alacakaranlığımda oynadığım dramın. Nazım Hikmet

Bir bulut gibidir benim kalbim başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır.

Hiç kimse görmesin tanımasın beni bu gece çekemem boş muhabbetleri, dokunmayın bırakın kendi halime rüzgar nerden eserse hesap kitap yok bu gece.

Etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı