Güzel Sözler

Gurbet Sözleri

Gurbet Sözleri, Gurbet Yazılar.

 

Severken anlamıyoruz değeri, gidince biliyoruz kıymeti, hasret elde öğrendim sevgiyi, gurbet ellerde anladım değerini!

Hasret vurdu yüreğime, sensizlik sanki işkence, bu karanlık gecede, gurbet şarkıları benimle!

Gurbet eller dinlemez ferman, bendeki bu aşk bitmez inan, hasret rüzgârları ebede inan, bu sevda başkasına haram!

Havanın serinliği tenini ürpertmesin, bedenim yanında olmasa bile, ruhum hep senin yanında…

Yarınlarım seninle dolu her günümde olduğu gibi bugünde adını anarak bitireceğim bugünde hasretinle seni özleyeceğim.

Güzel Gurbet Sözleri

Hasret kalmış yüreğim sevgiye, damarlarımda gezer aşkın delice, sensiz gurbet ellerde dilimde tek hece seni seviyorum delice.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken, senden uzakta olmak…

Gurbet elde garip kaldım ağlarım. Ateş aldım yüreğimi dağlarım. Garip kaldım yüreğime dert oldu. Ellerin vatanı bana yurt oldu.

Özledim seni çok özledim bekliyorum gelmeni biricik sevgilim, içimde hasret türküsü ve sen varsın gözbebeklerimde beklenen biriciğim!

Bir hasret türküsü var dudaklarımda seninle başlayıp seninle biten, bir sen varsın içimde aldığım her nefeste adını haykıran kalbimde!

Kaybetme korkusu ta içimdeyken, bekle diyorsun döneceğim bir gün. Beden beklemesine bekliyor ama yürek kan ağlıyor sensiz geçen her gün.

Hasretin başımda duman, bir gerçek sen varsın gerisi yalan, hasretin kucağında adını sayıklarım ben sadece seninle yaşarım bebeğim.

Gurbetlik ne uçsuz bucaksız mavi denizde olmak ne de bir çöl ortasında tek başına olmaktır. Gurbetlik sevdiklerinden uzak ve yalnız kalmaktır.

Gurbette Hasret kaldım gülen gözlerine hasret kaldım sıcacık nefesine nasıl özledim seni bir bilsen hasretim senin her şeyine bir tanem!

Hasret dolu geceleri öldüreceğim! Bir gün bu ayrılık şarkısını kurşuna dizeceğim, ve seni benden şu anda uzak tutan kaderimi mahkemeye vereceğim!

BUNUDA OKU  Bulunmayan Sözler

Seni senin yanında özlerken, sensiz kalmak beni derinden etkilerken, birde üstüne gurbet nöbetlerim gelirken bu hasrete yürek dayanmaz bir tanem!

Gurbette düşünürüm anılarımızı, her anı daha dün gibi gözlerimde canlanır, senin gülüşünü hayal ederim boş odamda seni düşünerek zamanı geçiririm.

Gurbet Mesajları

Bayram olur seninle günlerim, hasret çekerim sensiz iken güzelim, gurbet elde sensiz biterim, ayrılık olursa bu aşkın sonu, kural tanımam ezer geçerim!

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü ayaydın, avutulmuş çocuklar çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi âlemde hangi düşlerde isen gel çünkü gülüşünü çok özledim.

Benden çok uzakta olsan da, sana sarılıp dokunamasam da, sana sesimi duyuramasam da, kalbimizin bir olduğunu ve senin de beni ben kadar özlediğini biliyorum.

Sensizliğimde öğrendim hasret türkülerini, sensizliğimde öğrendim hasretin anlamını, nasıl aşkı seninle öğrendiysem hasreti de seninle öğrendim sevgilim!

Hasretin şehrinde düşünüyorum seni, yaktım bir sigara hayal ediyorum gözlerini, bir gün bitecek kavuşacak ellerim ellerine, o zaman inadına güleceğiz hasretle biten günlere!

Bir anımsın okuyup da bitiremediğim, bir özlemsin yalvarıp da hükmedemediğim, bir sensin merhaba deyip de elveda diyemediğim. Bir tek bildiğim var sensiz ben bir hiçim.

Sevdiğine uzak olan her yer, gurbettir.

Esas gurbet, duâlarında olmamak olsa gerek.

Kör olasın sen gurbet, sılaya hasret koydun.

Kendimiz dışında nereye koştuysak, gurbette kaldık.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

İnsan için en büyük gurbet, Rabbine uzak kalmasıdır!

Gurbet Yazıları

Turnalardan haber verin, yâri çok özledim ben.

Seni benden gurbet bile ayıramazken ölüm vız gelir sevgilim!

BUNUDA OKU  Unutulmaz Sözler

Yardan ayrılmak ne zormuş, gurbet yardan daha zormuş.

Sevdiğin nerede nefes alıyorsa, geri kalan her yer sana gurbettir.

Gurbet acı gelir sözlerime, dayanamaz oldum hasretine.

Yar, zaten gurbet üşütür içimi. Bir de sen soğuk soğuk esme yüreğime.

Siz hiç yar saçının telinden, kendinize gurbet yaptınız mı?

Hiçbir dil gurbeti anlatacak kadar güçlü değil. İnsan bu yüzden özledikçe sessizleşir.

Yoruldum artık gurbet ellerde memleket hasreti yüreğimin ta derinlerinde.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

lşıkları kaldırıp attım bir kenara! Anlıyor musun? Gökyüzü güneş olsa, sensiz karanlıktayım.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı