Güzel Sözler

Deniz Kirliliği İle İlgili Sözler

Deniz Kirliliği İle İlgili Sözler, Deniz Kirliliği İle İlgili Yazılar.

 

Günümüzde çok fazla deniz kirliliği bulunmaktadır. Ve bu kirliliği önleyememekle beraber tüm insanlığın sağlığına da denizde ki canlıların da zararına sonuçlar vermektedir.

Denizler tüm yaşam için ve herkes için çok önemlidir. Yıllardır İnsanlığın oluşturduğu fabrikalardan en çok kirliliği gören denizler, plastik atıklarına çok sayıda maruz kalıyor. Ve tüm insanlığın bu konda bilinçli olasına artık özen gösterilmesi gerekiyor. Çünkü deniz içerisinde ki yaşam da çok sayıda canlı var ve bu canlıların yok olması küresel çapta da büyük etki yaratacak gibi görünüyor…

Deniz Kirliliği İle İlgili Dergi Yazıları

Greenpeace, dünyanın çeşitli köşelerinden elde edilen örneklerle en çok plastik kirliliğine yol açan şirketlerin tespit edildiğini söylüyor.

Okyanuslarda en çok plastik kirliliğine yol açan 10 şirket
1. Coca-Cola 6. Procter & Gamble
2. PepsiCola 7. Unilever
3. Nestlé 8. Pefetti van Melle
4. Danone 9. Mars Incorporated
5. Mondelez 10. Colgate-Palmolive

Greenpeace’in bu çalışmasına göre Coca-Cola, Pepsi Co ve Nestle, küresel plastik kirliliğinin en fazla sorumlu olan şirketler…

Kuruluş, ortaya çıkardıkları listede çok fazla sayıda uluslararası şirket bulunduğunu ifade ediyor ve yapılan araştırmanın en olumsuz noktalarından birisinin de bulunan plastik türleriyle ilgili olduğunu vurguluyor.

Deniz Kirliliği

Greenpeace gönüllülerinin topladığı binlerce plastik parçası içerisinde en çok polistren tipi plastikle karşılaşıldığı ifade ediliyor ve bu plastik türünün geri dönüştürülemediği belirtiliyor.

Plastiğin çok uzun yıllar doğaya karışmayan bir madde olması ve denizlere dökülen plastiklerin üzerinde başka kimyasal maddelerin de bulunması, bu sorunun insan sağlığını da tehdit eder hale gelmesine yol açıyor.

Peki her yıl denizlere dökülen tonlarca plastik nereden geliyor?

BUNUDA OKU  Nasip Sözleri

Deniz Kirliliği Yazıları

Uluslararası çevre koruma örgütü Greenpeace, “Plastikten Kurtulun” kampanyası kapsamında 42 ülkeden 10 bin gönüllünün yardımına başvurarak denizlerdeki plastik kirliliğini denetledi.

9 ay süren incelemelerin ardından yapılan 239 deniz temizleme operasyonunda toplamda 187 binden fazla plastik parçası toplandı.

Etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı