Güzel Sözler

Duyarsızlık İle İlgili Sözler

Duyarsızlık İle İlgili Sözler, Duyarsızlık İle İlgili Yazılar.

İyilik ve kötülük büyüklüğüyle değil, duyarlılık derecesiyle bizi etkiler. La Rochefoucauld

Dünyanın çok acı çektiğini görüyorum. Ama bunun nedeni, kötü insanların uyguladığı şiddet değil, iyi insanların suskunluğu. Napolyon Bonapart

Artık duyarsızlığın bir erdem gibi görüldüğü ve çoğaldığı bir yerde yaşamak istemiyorum. Morgan Freeman

Bir insanın davranışlarındaki bozulmanın önemli nedeni ödül sistemindeki bozulmadır. Ödüle duyarsızlık veya ödüle sürgit açlık bozar, bozar ve yok eder. Tahir Musa Ceylan

Yazarlar, yazmadıkları ya da korku, çıkar ve duyarsızlık gibi nedenlerden dolayı yazamadıkları yazılardan da sorumludurlar. Aziz Nesin

Bir insan ne denli üstün zekalı ve bilgili olursa olsun, eğer duyarlılıktan yoksunsa; kafa açısından görkemli bir dev, duygu açısından zavallı bir cüceyse, ben neyleyim böyle bir adamın dostluğunu? Mina Urgan

Sizden kim bir kötülük görürse onu eliyle değiştirsin. Buna gücü yetmezse diliyle onun kötülüğünü söylesin. Buna da gücü yetmezse kalbiyle ona buğz etsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir. Müslim

İnsanların çoğunun muhakeme gücü körleşmiştir. Kendilerine doğrudan dokunmayan, sivri ucu ısrarla sert bir şekilde duyularına kadar nüfuz etmeyen şey, onları neredeyse hiç harekete geçirmez; ancak gözlerinin önünde cereyan eden, duygularına dokunacak en ufak şey bile içlerinde ölçüsüz bir tutkuyu ateşler. İşte o zaman duyarsızlıklarının yerini gereksiz ve aşırı öfke alır. Stefan Zweig

Duyarsız İnsanlara Sözler

Hayat çözülmesi gereken bir sorun değildir. Her gün olabildiğince akıllıca, olabildiğince bütün ve olabildiğince duyarlılıkla yaşanması gereken bir şeydir hayat. Katlanmamız gereken bir şeydir. Onun çözümü yoktur. Thomas Szasz

Tanıdığım en güzel insanlar, yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi ve kaybı yaşamış olan ve diplerden çıkış yolunu kendileri bulmuş romantik ve anarşist olan insanlardır. Bu kişiler yaşama karşı geliştirdikleri kendine has takdir, direniş, duyarlılık ve anlayışla; şefkat, nezaket, bilgelik ve derin sevgiden kaynaklanan bir ilgi ve sorumlulukla doludurlar. Güzel insanlar öylece ortaya çıkmazlar; onlar oluşurlar. Elisabeth Kubler Ross

BUNUDA OKU  Kurt Cobain Sözleri

İnsanı insan yapan özellik, “duyma”sıdır. Duyma, kulağın işitmesi değil, kalbin sızlayabilmesi hâlidir.İnsan duyabildiği kadar insan, duyabildiği kadar anne, baba, eş ve dosttur. Duyamadığı kadar zarar verici. Duyarsızlaşmış bir kalp önce en yakınlarına acı çektirir, unutmayın. Adem Güneş

Pişmiş aşım, ağrısız başım. Atasözü

Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir. Buharî

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. Atasözü

Rahatlığı duyarsızlıkla, açık sözlü olmayı edepsizlikle karıştırmamak lazım.

Bütün acı çektiriciler, duyarsızlardır. Adem Güneş

Rahat olmak lazım fakat duyarsız değil. Açık sözlü olmak lazım fakat edepsiz değil. Sadi Şirazi

Bir soğan soyuluyor. Yaşarıyor gözler. Bir devlet soyuluyor. Aldırmıyor öküzler. Şair Eşref

Toplumların tepkisiz olmalarının asıl nedeni korkak olmaları değil. Rahat olmalarıdır. Rollo May

Rahat olmak lazım fakat duyarsız değil. Açık sözlü olmak lazım fakat edepsiz değil. Anonim

Ey sol yanıma düşen ince sızım, Öyle tepkisiz kalma. Yaktığın yürektir, çıra değil. Nazım Hikmet Ran

Duyarsızlara Sözler

Sen günüme doğan güneş, gecemi aydınlatan yıldızsın. Seni çok seviyorum ve seni kırdığım için çok özür diliyorum.

Sevgilim ne olur, darılma bana. Seni üzgün görmek beni yıkıyor. İnsan hata yapar, sözüm yok sana, bir sitemin bile, yürek yakıyor.

Söyle güzel kalbin, affetsin beni, bir sayfa açalım, tertemiz yeni. Çok özür dilerim, kırdıysam seni, şuan çektiğimi, Allah biliyor.

Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip, ne de kimse sana rakipti. Çünkü sen benim için daima tektin, Lütfen AFFET!

Beyaz bir güvercin yolluyorum sana bu mesajla birlikte. Bu bir barış mesajı. Tüm kırgınlıkları yok etsin ve sen özürlerimi kabul et diye.

Sanırım özür dilemek için çok geç kaldım ama yine de son kez şansımı denemek istiyorum: Özür dilerim! Seni sevdiğimi düşün ve beni affet.

BUNUDA OKU  Mükemmel Aşk Sözleri

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana bu mesajla birlikte. Bu bir barış mesajı. Tüm kırgınlıkları yok etsin ve sen özürlerimi kabul et diye.

Yaptığım hatadan dolayı özür diler, bundan sonra böyle bir hatanın tekrar etmeyeceğine bildirerek, özürlerimin kabul edilmesini temenni ederim. Saygılarımla?

Senden özür dilemek için bana bir fırsat daha vermeni istesem ne dersin? Buluşmak ve konuşmak isteğimi söylesem bana bu şansı tanır mısın?

Sağa dönüyorum olmuyor? Sola dönüyorum olmuyor? Yok, nafile uyku tutmuyor çünkü aklım sende ve bugünkü kavgamızda. Tüm kalbimle özür diliyorum. Seni seviyorum?

Ben seni bilirim dayanamazsın gülüşüme, sen de beni bilirsin hasretim gözlerine, bırak hadi inadı uzat elini elime, gözlerime bir baksan diyeceğim tek kelime. Seni seviyorum.

Günlerdir özrümü kabul etmen için mesaj yolluyorum… Lütfen, lütfen artık olumlu bir yanıt ver de içimdeki sıkıntıyı hafiflet! Tekrar yazıyorum. Özür dilerim tüm olanlar için. Gerçekten çok üzgünüm.

Ne kötülük gördün benden, ölürüm geçemem senden, affet beni sen sevgilim, özür diliyorum senden. Artık suçumu anladım, senden ayrı çok ağladım, affet beni sen sevgilim, özür diliyorum senden.

Sadece özür dilemek istemiştim ama yapamadım saçma gururuma yenildim ve beni terslemenden korktum, ama sebepsizce çekip gitmene de dayanamadım ve bu mesajı yolluyorum şimdi… Beni affet olur mu? Çok üzgünüm. Geçmişte yaşadığımız tüm kırgınlıklar için özür diliyorum senden.

Biliyorum bugün seni istemeden kırdım ve sonra pişmanlıklar denizinde kulaç atıp durdum çaresizce. Biliyorum gözlerinden okudum kırgınlığını. Affet beni ne olur sevdiğim. Özürlerimi kabul et. Seni seviyorum!

Etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı