Güzel Sözler

Halk İle İlgili Sözler

Halk İle İlgili Sözler, Halk İle İlgili Yazılar.

 

Çoğunluğu kararsızdır halkın günahtan iğrenir ama günaha da bakar. L. Annaeus Seneca

Halka halkın diliyle seslenmeyenler istediklerini anlatamazlar. Jean J. Rousseau

Halkın sempatisi taze meyveye benzer yani zamanında yenmezse çürüyebilir. Lloyd George

Kamuoyu son derece hoşgörülüdür dâhiler dışında her şeyi unutur. Oscar Wilde

Halkın vermesi mahrumiyet Hak’tan gelen mahrumiyet ise bağıştır ihsandır. Ataullah İskenderi

Dizgini çok kasılmazsa halk önderlerinin arkasından uslu uslu gider. Atinalı Solon

Kamuoyu şato cini gibidir hiç göreni olmamıştır fakat herkes kendisinden korkar. Sigmund Graf

Halkı güdülecek bir sürü sayanların elbette kasaplarla alışverişi olacaktır. Hasan Yılmaz

Halkın karakteri oynaktır onları bir düşünceye sürüklemek kolay ama orada tutmak zordur. Nicola Machiavelli

Halkın karakteri oynaktır onları bir fikre sürüklemek kolay ama onda tutmak zordur. Machiavelli

Halkın kendi kendine yarattığı ihtiyaçların her biri kendi boyunlarına bağladıkları birer zincirdir. J. J. Rousseau

Devletin tüm varlıklarının kaynağı halktır halkın hali ise devlet de içi boş bir kap gibidir. Cung Hui

Halk Sözleri

Halk bir kimseden nefret ettiği zaman bunu incelemek gerekir. Halk bir kimseyi seviyorsa yine de bunu incelemek gerekir. Konfüçyus

Halk kadınlar gibi muamele görmek ister onlara duymak istediklerinden başka bir şey söylenemez. Wolfgang Van Goethe

Halk ancak kanunlara tabi olmak ister büyükler ise kanunlara hâkim olmak ister. Şu halde bunların uzlaşması imkânsızdır. Machiavelli

Eğitim görmüş halkı bir yöne sevk etmek kolay sürüklemek güçtür idare etmek kolay köleleştirmek imkânsızdır. Lord Braugham

Ne barışta rahat verirsiniz insana ne savaşta birinden ödünüz patlar ötekinde kıpırdanmaya başlarsınız. Size bel bağlayan karşısında aslan beklerken tavşan tilki beklerken kaz bulur. William Shakespeare

BUNUDA OKU  Uyku İle İlgili Sözler

Halkın bahçesinde padişah bir elma yerse tebaası ağacı kökünden söker. Sultan beş yumurta için zulmü reva görürse askerlerin tavuğu şişe vururlar. Şeyh Sadi

Her dakika fikir değiştirirsiniz bir gün önce nefretle söz ettiğiniz adama soylu demeye başlarsınız baş tacı ettiğiniz adamdan kötüsü olmaz bir anda. William Shakespeare

Halkını tüketen milletlerin kendileri de tükenir. Eflatun

Halkı bir tek insan bir tek insanı da bütün halk gibi gör. Montaigne

Halk bir insanı ancak son yaptığı şeyle tanır. Oscar Wilde

Bana cehennemin halkı gösterildi. Çoğu kadınlardı. Hz. Muhammed

Halk gerçeği bilirse vatan daha çok emniyette olur. A. Lincoln

Bilginlerle beraber düşünmeli halkla birlikte hareket etmelidir. George Berkeley

Halk ümmet ve millet kavramından daha ileri bir kavramdır. Hasan Yılmaz

Halka Güzel Sözler

Halk yanında mahcup düşmemek için elinle koymadığın şeyi yerinden kaldırma. F.Attar

Halkiyet vasıfları ile yaşarken hakkani elbiseyi giymek mümkün değildir. A.F.Y.

Kalbimiz imana, gönlümüz İslam’a, dilimiz Kur’an’a, kulağımız ezana, gözümüz nura, evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı cumalar.

Rabbim cuma gecenizi mübarek eylesin. Hayırlı amel, hayırlı ilim ile son nefeste iman ile ölebilmeyi ümmeti Muhammed’e nasip eylesin.

Ey Rabbim dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslam’ın yolundan ayırma. Hayırlı Cumalar.

Cuma günü, günlerin en kıymetlisi, Müslümanların bayramıdır. Diğer bayram günlerinden daha kıymetlidir cumamız mübarek olsun inşallah.

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Cumamız bayram tadında olsun inşallah.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap hayırlı cumalar.

BUNUDA OKU  Manzara İle İlgili Sözler

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Hayırlı Cumalar.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem. Diyen sevgilinin (sav) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerimCuma Mesajları

Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Güneşin pembeliği ile doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.

İlahi yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Allah cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Ey rabbim! Gözlerimden sevgiyle bakan ışıkları eksik etme, hayırları görmeyi ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyi nasip et! Hayırlı Cumalar.

Dua denizinde İslam gemisinde Resulullah gibi bir kaptanla Kuran-ı Kerim pusulasıyla cennet sahilinde buluşmak ümidiyle. Cumanız mübarek olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım sen isyan ettirici fakirlikten, azdırıcı zenginlikten bizleri koru. Sen hakkımızda en hayırlısı neyse onu nasip eyle! Hayırlı cumalar.

Bir gün dünyaya ait bir derdin olursa rabbine dönüp benim büyük bir derdim var deme, derdine dönüp benim büyük bir rabbim var de. Hayırlı cumalar.

BUNUDA OKU  Sevgiliye Anlamlı Sözler

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı cumalar.

Ne muhtacına muhtaç olayım, ne de muhtacının başına taç olayım. Muhtaç eyleme ya rab! Muhtaç olacaksam bir sana muhtaç olayım. Hayırlı nurlu cumalar.

Ana babasının veya ikisinden birinin kabrini her günleri ziyaret edenin günahları af olur. Haklarını ödemiş olur inşallah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sen de dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

Günlerin en değerlisi cumadır. Cuma günü Bayramlardan ve Aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve ahirette müminlerin bayramıdır. Cumanız Mübarek Olsun.

Resullullah’a cennettekiler uyurlar mı? Diye sorulmuştu. Cevaben buyurdular ki: Uyku ölümün kardeşidir. Cennettekiler uyumazlar. ( Hadis-Tirmizi) Hayırlı Cumalar.

Etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı